De noodzakelijke eisen voor het compliance proces samengevat en vastgelegd
Versie 2.0 van 22 februari 2021 van de BIO Thema-uitwerking Applicatieontwikkeling is vervangen door versie 2.1 van 29 oktober 2021.
De wijzigingen betreffen met name de uniformering van objectdefinities en objectnamen in en tussen BIO Thema-uitwerkingen.
Versie 2.1 in PDF-formaat is op de website CIP-overheid/producten gepubliceerd.
De wijzigingen betreffen met name de uniformering van objectdefinities en objectnamen in en tussen BIO Thema-uitwerkingen.
Versie 2.1 in PDF-formaat is op de website CIP-overheid/producten gepubliceerd.
| ID: | APO_C.05.02 |
|---|---|
| Norm | |
| Versie: | 2.4 |
| Status: | Actueel |
| Indeling | |
| Beveiligingsaspect: |
|
| Invalshoek: | |
Stelling
Conform de quality assurance-methodiek is een quality assurance-proces ingericht voor het uitvoeren van quality assurance-activiteiten gedurende alle fasen van de ontwikkelcyclus en waarbij aandacht wordt besteed aan:
- het evalueren van de requirementsanalyse, het ontwerp, de bouw, het testen en het opleveren van software;
- het evalueren of de beveiligingscontrols (beleid, methoden en geprogrammeerde mechanismen voor de betrouwbaarheid, integriteit, vertrouwelijkheid en controleerbaarheid) zoals overeengekomen tijdens het risico-assessment zijn ontwikkeld en adequaat functioneren;
- het vaststellen of de ontwikkelmethodologie is opgevolgd.
Bovenliggende principe(s)
Deze norm realiseert het principe Quality assurance via de conformiteitsindicator Quality assurance-proces.
Grondslag
De grondslag voor dit principe is CIP-netwerk
Ga naar de gebruikerspagina van Gebruiker:GvdB
Contact: +31611307897 (Signal)
Gewijzigd:
10 april 2026 12:03:05
Verplichting: Informatief
Beheerregime:
Fase: Beheerfase
8 mei 2019 08:38:13
10 april 2026 12:03:05
10
Informatief
29 oktober 2021

